Sağlık.net

Blog

Tip 2 Diyabetin En İyi İlacı Diyabete Yakalanmamak

 • Delicious

Çok kalorili yiyecekler tüketmek ve yıllar içerisinde yavaş yavaş alınan kilolar Tip 2 diyabet riskini arttırıyor. Diyet ve düzenli egzersiz aslında en iyi ilaçlar. Düzenli yapılacak olan 30-60 dakikalık egzersiz sizi ideal kilonuzda tutmak için yeterlidir. Eğer günde 60 ile 90 dakika egzersiz yaparsanız kilo vererek ideal kilonuza inebilirsiniz.

Aslında etrafta belki binlerce diyet çeşidine ulaşabilirsiniz ama işin sırrı, gazlı içeceklerden, hamur işlerinden ve aşırı şekerli yiyeceklerin tüketimini azaltmakta. Düzenli yürümek bile kilonuzu korumak için yeterli olabilir. Önemli olan birşeye başlamak ve devam ettirmektir.

Doktorlar ailenizdeki diyabet olup olmadığına göre bir ila beş yılda bir diyabet testi taptırmanızı tavsiye ediyorlar.

3068126454_b68759d383_o

İkinci Tip Diyabetin Belirtileri

 • Birçok zaman aşağıdaki belirtiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başla ama dikkatimizden kaçabilir.
 • Sık sık idrara çıkmak
 • Sık sık susuzluk hissetmek
 • Aşırı yorgunluk
 • Bulanık görmek
 • Yavaş iyileşen kesik ve yaralar
 • Elde ve ayakta titreme, acı ya da uyuşma

Tagged ,

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. Merve Simay04 Kasım 2014 at 11:43Reply

  Merhaba. Ben uzun süredir diyabet hastasıyım. Kriz anımda yanımda beni tanıyan biri yoksa yanlış müdahale yapılacağından çok korkmaktayım.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemiz sorulara cevap vermek için bir danışmanlık servisi vermemektedir ve doktorlara görev vermemektedir. Sorulara verilecek cevaplar tamamen gönüllülük esasına göredir, ve ziyaretçilerimizin deneyimlerini paylaşmak için fırsat tanımak üzere yorum kısmı açık tutulmaktadır.

*

Hakkımızda
Sağlık.Net ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
 • Fyznr: Merhaba. Hamileliğimin 5.haftasındayım. Dün geceden beri pembemsi sızıntı şeklinde akıntı geliyor. Ağrım yok, ağrı eşiğim yüksek olduğu için düşük yapıyorum da farkında mı değilim acaba? Acil cevap lütfen.
  View Post
Facebook
UYARI
Bu sitede yer alan tüm içerik bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık.Net sitesi hastalık teşhis ve tedavi hizmetleri vermemektedir. Herhangi bir sağlık probleminiz olması durumunda ilgili doktorlar ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.